Historia kraśnickiego klubu "Masters"

zaczęła się 25 kwietnia 1998 roku,  kiedy to na Otwartych Mistrzostwach Lublina wystartowało sześcioro zawodników reprezentujących nasze miasto. A byli to:

 1. Iwona Mazurek
 2. Dorota Burakowska
 3. Ewa Białosiewicz
 4. Grzegorz Mazurek
 5. Zbigniew Siekaczyński
 6. Lech Burakowski

Osiągnięte wyniki być może mało  satysfakcjonujące, zapewniły jednak medalowe pozycje. Natomiast naszym mieszanym sztafetom można przypisać rolę inaugurujących starty sztafet MIXED w zawodach kat. Masters. Wydawało się, że idea pływania Masters umrze śmiercią naturalną, gdyż w roku kolejnym, na zawody do Lublina pojechało ledwie czworo zawodników:

 1. Iwona Mazurek
 2. Grzegorz Mazurek
 3. Lech Burakowski
 4. Andrzej Cis

Nie bez wpływu na liczebność naszej ekipy był fakt, że tej wiosny, z powodu remontu, kryty basen był zamknięty. Ale to w tym właśnie roku grupa osób zainteresowanych pływaniem MASTERS utworzyła klub, zrzeszający zawodników w wieku powyżej 25 lat. Obok osób, które już miały na koncie starty w zawodach, akces do klubu zgłosili:

 1. Joanna Młodzianowska
 2. Leszek Mencel
 3. Jerzy Michalczyk
 4. Krzysztof Samonek
 5. Janusz Michalczyk
 6. Marek Brzozowski
 7. Włodzimierz Konarski
 8. Jacek Janik

20-złotowa miesięczna składka zapewniła pokrycie kosztu startów w zawodach. Ówczesny dyrektor Miejskich Obiektów Sportowych, Krzysztof Łach wyraził zgodę na nieodpłatne korzystanie z basenu dwa razy w tygodniu.Treningi prowadził Grzegorz Mazurek, szkoleniowiec sekcji pływackiej UKP Fala. Klub rozrastał się W 2000 roku na Otwarte Mistrzostwa Lublina i  Województwa Lubelskiego "MASTERS" pojechała 19-osobowa ekipa, w której składzie znalazł się Zbigniew Szczerbik, były reprezentant Polski  w kat, juniorów. Na tych zawodach, "wypływał" dwa rekordy Polski 100m st. klasycznym. (1.13,46) i 200m st. klas. (2.42,39) oraz został wyróżniony pucharem Marszałka woj. lubelskiego jako najlepszy zawodnik. Potem tych startów było coraz więcej, bo i zawodów w kategorii Masters przybywało. Skład osobowy Klubu zmieniał się - jedni rezygnowali, na ich miejsca przychodzili nowi pasjonaci pływania. Ale niezmiennie liczebność klubu utrzymuje się na poziomie ok. 30 osób. Naturalną niejako konsekwencją uczestnictwa w Klubie był kurs sędziowski, zorganizowany dzięki zaangażowaniu obecnego dyrektora MOSiR Grzegorza Mazurka i Iwony Mazurek oraz uprzejmości p. Anny Ławickiej - sędziego klasy związkowej, prezesa Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Pani Anna zgodziła się nieodpłatnie wyszkolić chętnych Mastersów na sędziów II klasy. pływania, pasją kraśnickich zawodników, siatkówka jest uzupełnieniem treningów na basenie. Raz w tygodniu spotykamy się na hali sportowej, by rozegrać kilka setów.I tak to kręci się do dnia dzisiejszego. Liczba startujących w zawodach spadła, ale stan osobowy klubu pozostaje na niezmienionym poziomie. Jak trzeba, jest wielka mobilizacja.Tak było  w roku 2006. Na klubowe mistrzostwa Polski do Ożarowa pojechało 4 sztafety, które wywalczyły wicemistrzostwo Polski.Mistrzostwa Kraśnika w pływaniu Masters
(18-19.08.2007r)

W dniach 18-19.08.2007 r. na odkrytej pływalni MOSiR w Kraśniku odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Kraśnika w Pływaniu Masters w ramach Międzynarodowych Dni Kraśnika 2007.

Zawody te wznowiono po 2-letniej przerwie. Choć to dopiero czwarta edycja kraśnickich Mistrzostw, głośno już o nich w kraju. Mają też kraśnickie zawody swoich stałych sympatyków z klubów w kilkunastu miastach Polski. 18 sierpnia, w dniu rozpoczęcia Mistrzostw zarejestrowało się ok. 90 zawodników z 19 klubów, m. in.Chełma, Białegostoku, Warszawy, Ostrowca, Ostrołęki, Zabrza, Kutna, Krakowa, Kielc, Zgierza, Torunia, Gdańska.

Na kraśnickiej pływalni padło 5 nowych rekordów Polski:  50 klas (0:31,50) i 100 klas. (1:08,22)
Tomasza Duszyńskiego (31 lat - kat B)
oraz 50 dow.(0:45,90), 100 dow. (1:57,25),
400 dow. (9:19,56) Kazimierza Mrówczyńskiego (85 lat).

Gospodarze wystawili mocną ekipę, która wywalczyła 18 złotych, 25 srebrnych i 7 brązowych medali. Wśród złotych medalistów znaleźli się:

 1. J.Widomska
 2. E.Białosiewicz
 3. D.Burakowska
 4. A.Cis
 5. J.Janik
 6. D.Piasecki
 7. M.Leszczyński
 8. K.Samonek
 9. J.Michalczyk
 10. M.Wojtaś
 11. Z.Szczerbik

 

 

 

Puchary za najlepszy punktowo wynik odebrali: wśród pań Beta Kulik (50 klas - 615 pkt.) wśród panów Tomasz Duszyński (100 klas. - 1029 pkt) oboje z Lublina. Pucharami uhonorowano również najstarszych zawodników Mistrzostw - Barbarę Korol z klubu Masters Chełm (81 lat) i Kazimierza Mrówczyńskiego reprezentującego Zgiersko - Łęczycki WOPR (85 lat).

Kraśnickie Mistrzostwa cieszą się coraz większym zainteresowaniem w pływackim światku Mastersów. Pięknie położony basen, sprawna organizacja i miłe przyjęcie zachęcają do przyjazdu. Dowodem na to są chociażby słowa wiersza napisanego przy okazji zawodów:

Zawody w Kraśniku !
Najlepsze w Kraśniku zawody!
Jest basen ciepłej wody.
Jest całe Mazurków plemię,
co dźwiga Mistrzostw brzemię.
Ślizgawki gabaryty w sam raz
dla wymiarów kobity.
Zaś po obfitym bankiecie
w brodziku się rozgrzać możecie.
A jadło przednie było !
Nawet nam się nie śniło
i na drugi dzień gratka
- dla wszystkich była dokładka.
Z łezką radości w oku wrócimy
w przyszłym roku.
Znowu zechcemy być pierwsi!

Buziaki !!!  z Chełma MASTERSI !Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters „Lublin Open”
(08-09.12.2007r)

Jeden złoty, cztery srebrne i sześć brązowych – to medalowe zdobycze reprezentacji Kraśnika na Zimowych Mistrzostwach Polski Masters w Lublinie (8-9.12.2007r.) W zawodach wystartowało ok. 350 zawodników.

Poziom rywalizacji był bardzo wysoki: 40 rekordów Polski, rekord Świata i rekord Europy – takie rezultaty nie wymagają komentarza.

Ekipa kraśnickich Masterów liczyła 11 osób:

 1. Joanna Młodzianowska
 2. Iwona Kułaga
 3. Jadwiga Widomska
 4. Ewa Białosiewicz
 5. Jerzy Michalczyk
 6. Dariusz Piasecki
 7. Waldemar Rusowicz
 8. Jacek Janik, Andrzej Cis, Andrzej Krawczyk, Zdzisław
 9. Bąk, oraz Krzysztof Samonek w roli sędziego, któremu kontuzja nie pozwoliła wystartować w zawodach.

Medale na tej imprezie zdobyli: Iwona Kułaga –srebro (50m st. motylkowym), Joanna Młodzianowska – 3x brąz (50, 100, 200 st. klasycznym), Jadwiga Widomska – srebro (100 st. klasycznym) i 2x brąz (50 st. klasycznym i grzbietowym), Ewa Białosiewicz – złoto (800m st. dowolnym – 13:49,53 – Rekord Polski) i 2x srebro (200 i 400 dowolnym) i jedyny w tym gronie mężczyzna Jerzy Michalczyk – brązowy na 200m st. motylkowym.

Pozostali zawodnicy. Mimo rekordów życiowych plasowali się na dalszych pozycjach. Bardzo dobrze zaprezentowały się sztafety:
kobieca – (I.Kułaga, J.Młodzianowska, J.Widomska,
E.Białosiewicz
) – I miejsce na 4x50m st. dowolnym i II miejsce na 4x50 m. st. zmiennym) oraz mieszana (J. Widomska, W. Rusowicz, J. Michalczyk,
E. Białosiewicz
) – II miejsce na 4x50m st. zmiennym.

Podsumowując, kraśniccy Mastersi mogą te Mistrzostwa zaliczyć do bardzo udanych. Rewelacyjne starty indywidualne i w wyścigach sztafetowych, przy tak wysokim poziomie rywalizacji dobrze świadczą o umiejętnościach kraśnickich pływaków.

Po raz pierwszy na podium dla zwycięzców znalazły się nasze sztafety, a do worka rekordów Polski dorzuciliśmy kolejny uzyskany przez Ewę Białosiewicz. Całkiem nieźle, jak na klub z małego miasta.IV Memoriał Marka Karwowskiego
(12 kwietnia 2008r)

W sobotę 12 kwietnia w Chełmie odbył się już IV Memoriał Marka Karwowskiego. W tych jednodniowych zawodach pływackich wzieli udział kraśniccy MASTERSI.

Najważniejszą konkurencją tej imprezy był start w wyścigu memoriałowym na 100m stylem klasycznym, w którym
nagrodami były puchary dla trójki najlepszych zawodniczek
i zawodników w kategorii open. Niestety żadnemu z naszych żabkarzy nie udało się stanąć na podium, chociaż niewiele zabrakło do pucharowego miejsca Mirkowi Leszczyńskiemu.


W pozostałych konkurencjach nasi zawodnicy osiągali zadowalające wyniki a nasz klub MASTERS-KRAŚNIK reprezentowali:

 1. Ewa Białosiewicz
 2. Waldemar Rusowicz
 3. Jacek Janik
 4. Dariusz Piasecki
 5. Tomasz Saj
 6. Mariusz Wojtaś
 7. Krzysztof Samonek
 8. Andrzej Cis
 9. Mirosław Leszczyński
 10. Jerzy Michalczyk
I Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Białegostoku
w Pływaniu "Masters"
(Białystok 17-18 maja 2008r)
[ Tabela wyników ]

W dniach 17-18.05.2008r. w Białymstoku odbyły się  I OTWARTE MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA BIAŁEGOSTOKU W PŁYWANIU MASTERS........

  

Otwarte Mistrzostwa Polski w Kategorii Masters
Poznań 14-15 czerwca 2008r
[ Tabela wyników ]


  50 metrowy basen w Poznaniu miejsce rozgrywanych zawodów pływackich


  Uczestnicy mistrzostw z Kraśnika:
 1. Andrzej Cis
 2. Jerzy Michalczyk
 3. Krzysztof Samonek
 4. Mirosław Leszczyński

  Zimowe Mistrzostwa Polski Open "MASTERS" 2008 w Pływaniu
Lublin 15 - 16 listopada 2008 roku
[ Tabela wyników ]

W sobotę i niedziele 15i16 XI 2008 roku na krytej pływalni MOSIR-u w Lublinie odbyły się pływackie Mistrzostwa Polski Masters.

W zawodach wystartowało 398 zawodników z 76 klubów z Polski, Litwy i Rosji.

[ lista klubów ]


Mistrzostwa, już po raz drugi z rzędu zorganizowane zostały przez Miejskie Towarzystwo Pływackie Lublinianka i stały jak zawsze na bardzo wysokim poziomie, zarówno organizacyjnym jak i sportowym....
XI Mistrzostwa Opola w Pływaniu "MASTERS"
Opole 06-07 grudnia 2008r


Tylko czterech zawodników reprezentowało nasz klub na XI Mistrzostwach Opola w Pływaniu „MASTERS”. chwilowy brak miniaturki

Są to:

Andrzej Cis Marcin Mazurek Krzysztof Samonek Jerzy Michalczyk


Zawody zostałe zorganizowane przez Towarzystwo Pływackie „Masters” w Opolu, a rozegrane na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - kryty basen „ Akwarium ”.  

Ekipa nasza zdobyła trzy medale: chwilowy brak miniaturki jeden złoty wywalczony przez Marcina Mazurka
na dystansie 400m stylem dowolnym, oraz dwa srebrne
Krzysztofa Samonka i Jerzego Michalczyka
na 50m stylem motylkowym z identycznym czasem, w tej samej kategorii wiekowej!

[ Więcej informacjii w tabeli wyników ]  [ Galeria zdjęć ]VI Ogólnopolski Mityng Pływacki "MASTERS"
Chełm 07-08 marca 2009r
[ Tabela wyników ]


W 4-osobowym składzie udaliśmy się na jubileuszowe, zorganizowane z okazji 10-lecia chełmskiego klubu „MASTERS” zawody pływackie. chwilowy brak miniaturki


 1. Byli to od lewej:
 2. Mirosław Leszczyński
 3. Waldemar Rusowicz
 4. Marek Walas
 5. Jerzy Michalczyk

Oprócz dorobku medalowego, wywalczonego na krytej pływawlni I Liceum Ogólnokształcącego chwilowy brak miniaturki im. Stefana Czarnieckiego, w postaci pięciu złotych, jednego srebrnego oraz dwóch brązowych krążków, wywieźliśmy z Chełma niezapomniane wspomnienia, dostarczone przez orgznizatorów tych udanych zawodów, którzy na wstępie przywitali wszystkich specjalnie na tę okazję przygotowanym wierszem.

O MASTERSACH NIE TYLKO Z CHEŁMA

Masters a cóż to słowo znaczy?
Jak to na polskie przetłumaczyć
Och, jest określeń różnych wiele,
np: MISTRZOWIE lub NAUCZYCIELE,
których bez przerwy woda wzywa
bo żyją po to, aby pływać.
Działa to również w stronę drugą
pływają...,zatem żyją długo!
MASTERSI z Chełma - amatorzy
również są do pływania skorzy.
Choć czasem gafy popełniają
to pływanie bardzo kochają...
„Dyskwa” za falstart, nawrót denny,
150 pływają zmiennym,
sędziowie muszą oko przymykać,
gdy startuje z Chełma ekipa.
A zaczeło się od Krawczyka,
który, choć teraz MASTERSÓW unika,
to 10 lat temu, daje słowo,
pływał po prostu koncertowo!
Dziś pałkę przejoł Rysio Sielski
i nie mniej sławny „SPORT - FIGIELSKI”.
Zaś nasza Basia, będąc w Warszawie,
nadała potem bieg całej sprawie.
Zrobiła w Chełmie zamieszanie
i wkrótce panowie oraz panie,
po konsultacji z Krawczykiem Jackiem
powiększyli plemię pływackie.

[ kliknij i czytaj dalej w prawej kolumnie ]

  Dziś MASTERS w Chełmie to nie ściema
trzydzieści osób liczy niemal!
I czy to stary czy to młody
jedzie na pływackie zawody
choć na palcach jednej ręki
można policzyć wyniki przednie.
Nie wadzi nam to jednak wcale,
wszak na zawodach są też bale!
W tej konkurencji, moi kochani,
Chełmianie wciąż niepokonani,
choć trzeba przyznać, że niestety,
najlepsze w tańcu są kobiety.
Miło się starzeć z MASTERSAMI,
lat przybywanie mamy za nic
bo każda zmiana kategorii
przybliża nam...chodzenie w glorii!
Nowe limity - nowe rekordy!
To nic, że coraz starsze mordy!
Wszak ciągle „młodyś” jest, mój panie,
gdy na startowym słupku staniesz.
Zaś czas, czy dobry, czy do bani
i tak uwieczni portal Kani.
No i na koniec podziękowania:
sędziom i zawodnikom z POZNANIA,
BYDGOSZCZY, BIAŁEGOSTOKU, WARSZAWY,
OPOLA, RACIBORZA, BIELAWY,
MŁAWY i ZABRZA, OŚWIĘCIMIA,
KRAŚNIKA i ...naszego LUBLINA,
i pozostałym, bo mimo chęci,
MASTERS nie może ufać pamięci.
Nasi kochani nauczyciele,
nauczyliście nas tak wiele
i z cierpliwością wręcz przysłowiową
wprowadzaliście w „brać MASTERSOWĄ”,
ciągle próbując (z marnym wynikiem)
trochę poprawić naszą technikę.
Za pobłażliwość dla nieuka
(oprócz Golika i Gryciuka)
za uśmiech, co trzyma nas na duchu
wypijmy dzisiaj po garnuchu,
byśmy, choć trochę nas ubywa,
dalej w tym gronie mogli pływać.

 1. Mastersi z Chełma, 7-8 marca 2009r

chwilowy brak miniaturki

[ Galeria zdjęć z zawodów ]II Otwarte Pucharowe Mistrzostwa w Pięcioboju Pływackim "MASTERS"
Mława 28-29 marca 2009
[ Tabela wyników ]


Około 150 zawodników z kilkunastu klubów całej Polski, Litwy i Ukrainy wystartowało w sobotni poranek 28 marca 2009r w ramach otwartych mistrzostw pływackich Masters w Mławie.

Kraśnicki klub reprezentowało siedmiu pływaków i szkoda, że byli to sami mężczyźni:

 1. Waldemar Rusowicz
 2. Krzysztof Samonek
 3. Jacek Janik
 4. Jerzy Michalczyk
 5. Andrzej Cis
 6. Marcin Mazurek
 7. Mirosław Leszczyński

Rezultaty poszczególnych zawodników można zobaczyć w zamieszczonej wyżej tabeli wyników.

Najlepszy wynik z w/w siódemki uzyskał Adrzej Cis, który to w konkurencji Short (opis w kolumnie obok) odebrał puchar zwycięzcy w swojej kategorii wiekowej.


W ramach Międzynarodowych Mistrzostw Mławyfotka zostały przeprowadzone II Otwarte Pucharowe Mistrzostwa w Pięcioboju Pływackim Masters w kategorii Short, Long i Super Long. Tzn każdy zawodnik startujący w Pięcioboju Pływackim musiał wykazać się wszechstronnością pływacką, a mianowicie popłynąć 50, 100 lub 200m każdym stylem (dowolny, grzbietowy, klasyczny, motylkowy) oraz jako piątą konkurencję 100, 200 lub 400m stylem zmiennym.


Na zdęciu górnym - Andrzej Cis odbiera puchar.

Zdjęcie obok - widok basenu na którym rozgrywane były zawody.


[ Galeria zdjęć ] 

Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Kategorii "MASTERS"
Poznań 19-21 czerwca 2009r
[ Tabela wyników ]

Po raz kolejny najważniejsza w kalendarzu Mastersow impreza odbyła się w Poznaniu. W tym roku wyjątkowo liczna reprezentacja Kraśnika zameldowała się na starcie. chwilowy brak miniaturki    Obok uczestniczących wielokrotnie w Mistrzostwach Polski na długiej pływalni - Krzysztofa Samonka,
Andrzeja Cisa,
Jacka Janika
i  Mirka Leszczyńskiego
zaprezentowali się: Jurek Michalczyk, Waldek Rusowicz i Ewa Bialosiewicz. Pierwszy występ w tak dużej imprezie zaliczyli:
Zdzisław Bąk i Marek Walas.

Po raz pierwszy reprezentant kraśnickiego klubu zdecydował się wystartować na najdłuższym dystansie - 1500m. st. dowolnym, odważnym tym okazał się Krzysiek Samonek.

Niestety nie udało mu się zdobyć medalu, ale już samo ukończenie tak wyczerpującego dystansu było nielada wyczynem.


Na podium dla zwycięzców stawali od lewej:chwilowy brak miniaturki
Jurek Michalczyk
( 200m. st.mot. - brazowy medal )
Ewa Bialosiewicz
( 800m. st. dow - srebrny medal )
Andrzej Cis
( 200m. st. grzb. - srebrny i 50m. st. mot. - brazowy medal ).

Mirek Leszczyński - krasnicki żabkarz tym razem bez medalu.

Zdzicho Bąk i Marek Walas, jak to się mówi, pojechali po naukę. Zważywszy, ze to ich pierwszy start na dużej pływalni i to od razu w Mistrzostwach Polski, wypadli nieźle.

Waldek Rusowicz poprawiał życiowki, ale w jego kategoriach wiekowych jest duża konkurencja i osiągnięte rezultaty okazały się niewystarczające by zająć medalowe miejsce.
 

Zimowe Mistrzostwa Masters w Pływaniu - Lublin Open 2009
14 - 15 listopada 2009r
[ Tabela wyników ]  [ Podsumowanie zawodów ]


W piątek o godzinie 14, 13 listopada 2009r po kilku miesiącach remontu nastąpiło uroczyste otwarcie 25-metrowego basenu MOSiR przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie. Pływalnia, która od lat 60 była prawie nieremontowana, otrzymała pełny lifting. Nowa, drewniana konstrukcja dachu z nowym pokryciem, przeszklona ściana od strony lodowiska, niecka basenu głębokości od 1,1 do 3 m z nowym systemem uzdatniania wody i poziomem równym lini brzegowej.
To tylko niektóre zmiany zauważone przez stałych bywalców basenu. Oczywiste szatnia i natryski zostały zupełnie odnowione. min

Do tak wspaniale przygotowanego obiektu, nazajutrz w sobotni ranek zaczeli przybywać uczestnicy  Zimowych Mistrzostw Masters w Pływaniu - Lublin Open 2009, by tam w dniach 14 i 15 listopada wziąść udział w rywalizacji z najlepszymi pływakami Masters z całego kraju i szeroką ekipą Gości zagranicznych.

Zawody mimo wielu przybyłych - wg kierownictwa zawodów - 301 zawodników z Litwy , Szwecji, Białorusi, Rosji i Polski. przebiegały bardzo sprawnie.
Organizatorzy bardzo szybko umieszczali wyniki poszczególnych konkurencji na ścianie bocznej pływalni,  a dekoracje dokonywane były na bieżąco w trakcie dłuższych wyścigów, co znacznie skróciło czas trwania zawodów.

 

[ kliknij i czytaj dalej w prawej kolumnie ]

Oczywiście w lubelskich mistrzostwach nie mogło zabraknąć Mastersów z Kraśnika. Liczną grupą braliśmy udział w tych zmaganiach. min

 1. Marcin Mazurek
 2. Andrzej Cis
 3. Zdzisław Bąk
 4. Andrzej Krawczyk
 5. Anna Jasińska
 6. Anna Wieczorek
 7. Małgorzata Grajkowska
 8. Marek Walas
 1. Mirosław Leszczyński
 2. Jacek Janik
 3. Tomasz Saj
 4. Jerzy Michalczyk
 5. Waldemar Rusowicz
 6. Mariusz Wojtaś
 7. Joanna Młodzianowska
 8. Piotr Krawiec


Dwa razy na podium wstępował nasz kolega Mirosław Leszczyński zdobywając na dystansie 50m stylem klasycznym srebrny medal oraz brąz na 100m tym samym stylem. Gratulujemy!

O krok od medalu w kilku konkurencjach był Andrzej Cis zajmując czterokrotnie 4 miejsce, a na 100m grzbietem do medalu zabrakło tylko 0,04s.
Wielu z nas nie zachwyciło swoimi występami, ale poprawili swoje życiówki. No cóż, trzeba nadal wielu ćwiczeń i wytrwałego treningu, bo następne zawody tuż, tuż.

 XII Otwarte Mistrzostwa Opola „MASTERS”
5 - 6 grudnia 2009r
[ Tabela wyników ]


Nie minął miesiąc od ostatnich zawodów, a już kolejne sukcesy odnieśliśmy na Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach w pływaniu „MASTERS”. Tym razem odbyły się one w Opolu w dniach 5-6 grudnia 2009r. Brało w nich udział około 200 zawodników z Polski i  zagranicy. min

Jak co roku rywalizowaliśmy na krytym basenie „Akwarium” Miejskiego Ośrodka Sportu i  Rekreacji.  Zawody, jak zawsze stały na bardzo wysokim poziomie zarówno sportowym jak i  organizacyjnym. Nasz klub Mastersów reprezentowali tym razem sami mężczyźni.

Część z nas już o 2:00 w nocy wyruszyła w kierunku Opola, by o 6:00 w sobotę wźiąć udział w uroczystym odsłonięciu obrazu Matki Boskiej na Jasnej Górze w Częstochwie.

 

[ kliknij i czytaj dalej w prawej kolumnie ]

 

Pozostali dołączyli do pierwszej grupy już na miejscu w Opolu i po zakwaterowaniu w hotelu „Alibaba” razem udaliśmy się na basen, by tam mimo zmęczenia tak długą podróżą już pierwszego dnia zdobywać medale i poprawiać swoje życiówki. Naszego kolegę zaś, Andrzeja Cisa możemy nazwać chyba „królem” 4 miejsc, bo po raz kolejny zabrakło mu niewiele do wejścia na podium.

Trochę oddechu złapaliśmy dopiero na przygotowanej przez organizatorów uroczystej kolacji, a  fotki z niej napewno gdzieś tam krążą po wielkim internecie.

Drugi dzień 6 XII należał również do udanych. Szkoda tylko, że św. Mikołaj nie przyniósł nam więcej medali.
Może byliśmy niegrzeczni...?


Medale wywalczyli:
Marcin Mazurek: 50m i 400m dow. brąz
oraz 200m dow. srebro
Jacek Janik: 50m klas. srebro
Mirosław Leszczyński: 100m klas. brąz

 Więcej w zakładce
AKTUALNOCI


przewiń do początku strony

©  2007
Data ost. modyfikacji:  2012-01-20
   Autor i admin. strony:  Jerzy Michalczyk